Türkiye Almanya Arası Kargo

Almanya Kargo
Almanyaya Kargo

Almanya Kargo Hizmeti

Bizler İnterCo Kargo olarak uluslararası kargo hizmetlerini birçok ülke bazında sizlere sağlamaktayız. Bu ülkelerin en başında kargo hacmi olarak Almanya gelmektedir. Peki Türkiye- Almanya arası kargo, evrak gibi gönderimler nasıl sağlanır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Almanya; bir Orta Avrupa ülkesidir, yaklaşık 83 milyon nüfusun yanı sıra bu nüfus içerisinde yasal olarak 2,5 milyon Türk yaşamaktadır. Durum böyleyken Türkiye- Almanya arası kargo trafiği de oldukça yaygındır. Almanya para birimi Euro’ dur ve uçakla Türkiye Almanya arası yaklaşık 3 saat sürmektedir ve Almanya yerel saati Türkiye’den 1 saat geridedir.

Türkiye Almanya Arası Kargo İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Tüm Avrupa ülkeleri gibi Almanya’ ya gönderilecek bir kargo için de ülkenin gümrük mevzuatları, gönderim koşulları vb. bilgilerin sağlıklı bir şekilde bilinen bir uzman ekip tarafından sağlanması gerekmektedir. Bizler İnterCo Uluslararası Kargo olarak tüm yasa ve mevzuatlara hakim olarak kargo gönderimleri sağlamaktayız.

Almanya Uçak Kargo

Türkiye’den Almanya’ ya veyahut Almanya’ dan Türkiye’ ye bir gönderim esnasında söz konusu gönderinin ülke gümrük kurallarına uyması gerekmektedir. Örneğin; Almanya’ dan gönderilen bir ürün, eşya veya belgenin nakit cinsinden değeri 22 Euro miktarını geçiyor ise bu ürün gümrük mevzuatı altında işlem görür. Diğer bir dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise gönderinin ağırlığının 70 kilogram/desi ve üzeri olması halinde gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutulacağıdır. Ağırlığı 70 kilogram/desi üstünde olan gönderiler gümrükten geçerken görevliler tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Bu yüzden gönderim yaparken bu iki noktaya dikkat etmek gerekir.
Ürün bazlı ithalat ve ∏Ω numunelerinizi veya dosyalarınızı da yurtdışı kargo gönderimi ile yapabilirsiniz. Almanya yurtdışı kargo gönderilerinde risk ve zaman çok önemlidir.

Almanya adresten adrese kargo hizmeti

Türkiye- Almanya Kargo Süreci Nasıl İşliyor?

İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere sizin için uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan sonra size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Türkiye - Almanya Kargo Fiyatları Nedir?

Almanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ham ağırlığıdır. İkincisi ise en-boy-yükseklik cinsinde yani desi olarak hacimsel ağırlığıdır. Bu değerlerden hangisi yüksek ise o değer üzerinden işlem yapılır. Örneğin Almanya’ya göndermek istediğiniz 1 kilogramlık bir koli için; İnterCo Express fiyatı 30 Euro ve tahmini teslimat süresi 1 gündür İnterEco şeklinde gönderim ise yaklaşık 16.5 Euro ve teslimat süresi ise 2-3 gün olmaktadır. Kesin fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklİf Alın
Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın.

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco