Sağlık Kargo

Genellikle hastanelerin kullandığı bir kargo çeşidi olan sağlık kargo hizmetimizin detaylarına ve hangi aşamalardan oluştuğuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

InterCo sağlık kargo hizmeti sayesinde hastaneler arası sağlık ürünleri kargoları, yurtdışından gelen veya gitmesi gereken sağlık ürünlerinin kargosu, bebeklerden alınan kan örneklerinin sağlık bakanlığına gönderilmesi işlemlerini yapabilirsiniz.

Sağlık kargo yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Genellikle kan örneği, sağlık ürünleri, ilaçlar, iğneler kargo ile taşındığı için kargo koşullarının bunlara zarar vermemesi gerekir.

Sağlık Kargo Hizmetimizin Detayları;

  • Eğer kan tahlilleri veya kan örneği kargosu yapılacak ise kargonun taşınacağı paketin ortam sıcaklığı uygun ve steril olmalıdır. Aksi takdirde sağlıklı bir hizmet verilemez.
  • Sağlık kargo paketlerinin sağlık ürünlerini taşıyacak şekilde olması gerekir. Örneğin taşınacak olan ilacın saklanma koşulu serin bir ortam ise paketin sürekli serin kalması gerekir. Bunun için özel paketler kullanılır ve bu sayede paket içi kargo teslim edilene kadar serin bir şekilde kalır.
  • Sağlık kargoyu yapacak olan kuryenin ve aracın bu iş için bilgili olması gerekir. Ortaya çıkan herhangi bir risk durumunda görevliler hemen müdahale etmelidir.
  • İğne, serum kısaca cam ürünler içerisinde olan ilaçların tüm kargo süresi boyunca zarar gelmeden taşınabilmesi için sarsmalara karşı düzgün paketlenmiş olması gerekir. Paket içerisinde bulunan bir sağlık ürünün kırılması diğerlerini de etkileyecektir. Buda hem müşteriye hem de kargo şirketine maddi açıdan zarar verecektir.

InterCo olarak tüm sağlık kargo işlemlerinizi uzman personel, özel paketleme ve taşıma seçenekleri ile yapmaktayız. Sağlık kargo hakkında daha detaylı bilgi almak için bize çağrı merkezimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco