Türkiye Suudi Arabistan Arası Kargo

Suudi Arabistan Kargo
Suudi Arabistan Kargo

Suudi Arabistan Kargo Hizmeti

Suudi Arabistan ya da resmî adıyla Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülkedir. Kuzeybatı' da Ürdün, kuzey ve Kuzeydoğu' da Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrilidir.
Türkiye ile Suudi Arabistan arası ortalama kuş uçumu olarak 2,600 kilometredir. 2020 yılı itibari ile Suudi Arabistan nüfusu 34 milyon civarında olup bu nüfusun 100.000 kadarını Türk vatandaşları oluşturmaktadır.

Türkiye Suudi Arabistan Arası Kargo Süreci

Bizler interco.com.tr olarak uluslararası kargo hizmetlerini birçok ülke bazında sizlere sağlamaktayız. Bu ülkelerin arasında bir Arap ülkesi olan Suudi Arabistan da bulunmaktadır. Peki Türkiye- Suudi Arabistan arası kargo, evrak gibi gönderimler nasıl sağlanır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız.
Ağırlık kapasitesi 150 kg'a kadar olan ve fiyat bedeli 7500 Euro'ya kadar olan ihraç mallarınız, mikro ihracat kapsamına girer. Bedelli ihracat kategorisine girmektedir.

Suudi Arabistan kargo hizmeti

Arabistan’a kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve kanun hükümleri olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Türkiye’deki bir noktadan Arabistan’da herhangi bir noktaya, ya da Suudi Arabistan’dan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan hava kargo yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine de mutlaka uyulması gerekiyor. Aksi takdirde gönderiniz ülkeye kabul edilmeyebilir.
Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Suudi Arabistan adresten adrese kargo hizmeti

Suudi Arabistan Kargo Hizmeti Çeşitlerimiz

 • Suudi Arabistan Hava Kargo
 • Suudi Arabistan Express Kargo
 • Suudi Arabistan Kargo Firmaları
 • Suudi Arabistan Evrak Gönderme
 • Suudi Arabistan Numune Gönderimi
 • Suudi Arabistan Kargo
 • Türkiye Suudi Arabistan Arası Kargo Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

  Arabistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi desi ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Suudi Arabistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

  En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

  Hızlı Teklİf Alın
  Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın.

  Basında Biz

  Hizmet Bölgelerimiz

  Interco
  Interco
  Interco
  Interco
  Interco
  Interco
  Interco
  Interco