Blog

İstanbul Yurtdışı Kargo
Uluslararası Kargo

İstanbul Yurtdışı Kargo

admin avatar
11/01/2021

İstanbul; Türkiye’ nin kültür başkenti ve ülkenimizin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo kültürel açıdan önde gelen şehridir. 2021 yılı itibari ile yaklaşık 16 milyon nüfusa sahip olan İstanbul coğrafi konumu nedeni ile oldukça yoğun kargo trafiğine sahiptir. Ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. 5.343.02 kilometrekarelik bir alana sahip olup, ülkenin kuzey-batısındaki Marmara bölgesinde, Tekirdağ ilinin batısındaki ve Kocaeli ilinin doğusuyla sınırlıdır. Doğası, kültürel ve tarihsel zenginliği bakımından yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en önemli şehirlerinden birisidir. Coğrafi olarak Asya ile Avrupa arasında bir köprü olması bir bakıma Doğu ve Batı kültürünü birbiriyle buluşturmaktadır. Gelişen teknoloji ve şartlar ile artık içinde bulduğumuz çağda yurtdışı kargo hizmetinde İstanbul’dan herhangi bir dünya ülkesine veya yurtdışındaki başka bir ülkeden İstanbul şehrine gönderileriniz çok rahat ve çok hızlı olabiliyor. İstanbul yurtdışı kargo hizmetleri kapsamında; tüm evraklarınız, hediyelik eşyalarınız, kolileriniz, ürünleriniz, dökümanlarınız, ihracat mallarınız, belgeleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde istediğiniz ülkede istediğiniz noktaya ulaştırılır.

Yurtdışı Kargo Gönderim Süreci

İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo ile Neler Gönderilmez?

• Bozulabilecek biyolojik maddeler ve radyoaktif maddeler.
• Afyon, morfin, kokain ve esrar gibi uyuşturucu maddeler.
• Canlı, cansız hayvanlar.
• Üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı veya güvenliği bozucu ve bir suç işlenmesini teşvik edici işaret, resim ve yazılar taşıyan posta gönderileri.
• İlgili mevzuat ile alınması, satılması, taşınması veya elden ele geçmesi yasak edilen her türlü madde.
• Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları.
• Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar.
• İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.
• Mermi, boş kovan, tabanca, av tüfekleri, her türlü havalı ve ateşli silah.
InterCo, 2003’de başladığı şehir içi ve uluslararası kargo faaliyetlerine; depolama, gümrükleme, paketleme, endüstriyel kargo, evcil hayvan nakli hizmetlerini de ekleyerek Türkiye’nin kargo hizmetleri alanında en büyük firmalarından biri olmuştur. Özmal araçları, kişiye özel kargo çözümleri, profesyonel ekipleri ve kaliteli paketleme materyalleriyle hizmet veren InterCo müşterilerine kaliteli hizmet vermenin yanında, sektörü de değiştirmeye gayret etmektedir.

Yurtdışı Kargo Gönderi Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Yurt dışına kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret edip “hızlı teklif alın” sekmesinden kolayca ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco