Blog

İzmir Yurtdışı Kargo
Uluslararası Kargo

İzmir Yurtdışı Kargo

admin avatar
11/01/2021

İzmir, Türkiye'nin güzel bir ili ve en kalabalık üçüncü şehridir. 2018 TÜİK verilerine göre İzmir'in nüfusu 4.320.519 kişidir. İzmir'in şu an ki güncel nüfusunun 6 milyonu aştığı söylenmektedir. İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Bölgesi'nin ortasında yer alan ve İzmir Körfezi çevresinde bulunan şehir, her yıl İzmir Enternasyonal Fuarı'nı düzenleyen önemli bir fuar merkezi ve liman kentidir. İzmir Ege Bölgesi’nin en büyük ili ve önemli bir liman geçit bölgesi olmasından kaynaklı olarak Ege Bölgesi’nde ihracatın aslan payını almış durumda. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2020 yılında İzmir ihracat alanında yaklaşık 1,5 milyar dolar civarında bir paya sahiptir. Yurtdışı Kargo Gönderim Süreci İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo ile Neler Gönderilmez?

• Bozulabilecek biyolojik maddeler ve radyoaktif maddeler.
• Afyon, morfin, kokain ve esrar gibi uyuşturucu maddeler.
• Canlı, cansız hayvanlar.
• Üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı veya güvenliği bozucu ve bir suç işlenmesini teşvik edici işaret, resim ve yazılar taşıyan posta gönderileri.
• İlgili mevzuat ile alınması, satılması, taşınması veya elden ele geçmesi yasak edilen her türlü madde.
• Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları.
• Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar.
• İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.
• Mermi, boş kovan, tabanca, av tüfekleri, her türlü havalı ve ateşli silah.
InterCo, 2003’de başladığı şehir içi ve uluslararası kargo faaliyetlerine; depolama, gümrükleme, paketleme, endüstriyel kargo, evcil hayvan nakli hizmetlerini de ekleyerek Türkiye’nin kargo hizmetleri alanında en büyük firmalarından biri olmuştur. Özmal araçları, kişiye özel kargo çözümleri, profesyonel ekipleri ve kaliteli paketleme materyalleriyle hizmet veren InterCo müşterilerine kaliteli hizmet vermenin yanında, sektörü de değiştirmeye gayret etmektedir.

Yurtdışı Kargo Gönderi Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Yurt dışına kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret edip “hızlı teklif alın” sekmesinden kolayca ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco