Blog

kapidan kapiya odeme
Uluslararası Kargo

Kapıdan Kapıya Ödeme

admin avatar
01/01/2021

Geleneksel olarak hem eksiksiz FCL konteynerleri hem de LCL gruplandırmalarının en yaygın nakliye türü, "kapıdan limana kargo" veya "limandan limana kargo" servis iken, "kapıdan kapıya kargo" teslimatlar kurye / paket servisi için ayrılmıştır. Bununla birlikte, son yıllarda uluslararası ticaret, nihai varış noktasına doğrudan teslimat ile anahtar teslimi satış sözleşmeleri yapma eğilimindedir. Bu nedenle kapıdan kapıya hizmet, nakliye firmasının malları nihai müşteri ile kararlaştırılan noktalarda toplamaktan ve teslim etmekten sorumlu olduğu bir teslimat şeklidir.

Kapıdan Kapıya Uluslararası Kargoda Ücretler

Kapıdan kapıya teslimat, kamyon taşımacılığı içeren bir konşimento anlamına geldiğinden, konşimentoya ek ücretler de duruma dahildir. Bununla birlikte, çoğu zaman, bir konşimento, aslında, farklı nakliye şirketlerini kullandığınızdan daha düşük navlun oranlarına sahip olacaktır. Bu, bir kapı teslimatına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemeye çalışırken kesinlikle dikkate alınması gereken bir durumdur. Ayrı şirketler kullanmak, nakliye şirketleriyle daha fazla etkileşim anlamına gelir, ancak aynı zamanda daha yakından yönetmeye de izin verir, böylece şirketiniz için en iyisinin ne olduğuna bağlı olacaktır.

Kapıdan Kapıya Kargoda Dikkat Etmeniz Gerekenler

• Alıcı için, gönderi istediği yere getirildiği için ilk başta kulağa hoş geliyor. Ancak gönderi yöntemlerini net bir şekilde ifade etmelisiniz. • DDP veya DAP'tan farklı olarak D2D, ICC'nin (Uluslararası Ticaret Odası) uluslararası ticaret şartları olan Incoterms'in bir parçası değildir. • Kapıdan Kapıya nakliye yöntemi, uluslararası taşımalarda gümrük için kimin ödeme yapması gerektiği sorusunu içermemektedir. • InterCo Uluslarası Kargo'dan Kapıdan Kapıya nakliye ile güvenli taraftasınız: Gerekirse, gümrük prosedürleri dahil tüm nakliye sürecini yönetimini gerçekleştirebiliriz.

İnterco ile Uluslararası Kargo Göndermek

İnterco’da, maksimum güven ve garantili Kapıdan Kapıya hizmet (deniz, yol, hava) sunmamızı sağlayan dünya çapında kapsamlı bir acente ağına sahibiz. Tek muhatabınız olarak, her zaman kargo takibinizi kolaylaştırarak ve tüm konseptlerle şeffaf bir şekilde ayrıştırılmış Her Şey Dahil bir fiyatla (incoterm DAP - Yerinde Teslimat -) tek muhatabınız olarak kalkıştan varış noktasına operasyonu basitleştiriyoruz: • Depodan limana / havalimanına başlangıçta kara taşımacılığı maliyetleri • Limanda / Havaalanında yerel ve kargo elleçleme giderleri • Menşe gümrük işlemleri • Denizyolu / Hava Taşımacılığı ve Ek Ücretler • Yönetim maliyetleri ve belgelerin sunulması • Gümrük vergileri ve harçlar hariç varış yerinde gümrük işlemleri • Liman / Havaalanında varış noktasında yerel ve kargo elleçleme giderleri • Limandan / Havaalanından nihai müşteri deposuna varış noktasında kara taşımacılığı maliyetleri Hangi teslimat türünü seçerseniz seçin, göndermeden önce tüm seçeneklerinizin neler olduğunu bilmek önemlidir. Sadece küçük bir miktar ayak işi bile sonunda çok para tasarrufu sağlayabilir.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco