Blog

Kargo Paketleme Teknikleri
Uluslararası Kargo

Kargo Paketleme Teknikleri

admin avatar
01/01/2021

Yurtdışına kargo gönderirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da kargo paketleme teknikleridir. Burada göndereceğiniz ürünün içeriği paketlemeyi etkiler bu da taşınma ve fiyat durumlarına yansır. İşte uluslararası kargo gönderimi için paketleme teknikleri:

Genel kargo gemilerinde taşınan emtialar

İhracatçı veya satıcı genellikle malların kırılmış dökme yük için paketlenmesinden sorumludur, böylece konsolide bir sevkiyat, bireysel alıcılara dağıtım için teslimatta parçalanır. Herhangi bir ürün için gerekli olan ambalaj türü, ürünün niteliği ve hacmi ile taşındığı nakliye yöntemine göre değişir. Genellikle aşağıdaki ambalaj türleri kullanılır:

1. Torbalı kargo

Malın kendisi, dış basınca ve sıkıştırmaya karşı dayanıklı olmalıdır, çünkü poşetler içindekileri yalnızca tek bir yerde tutacak ve dış hasara karşı koruma sağlamayacaktır. Bu tür ürünler tipik olarak gübre, tahıl (pirinç, mısır, buğday vb.), Tohumlar, kurutulmuş meyveler, şeker, hindistancevizi, kahve, taze sebzeler, dondurulmuş sakatat (karkastan et), un, kopra, kabuk gibi küçük parçalar olabilir. , kuru üzüm vb., posta, tuz, mineral kum ve cevherleri, yemek (balık, tohum, kopra vb.), kuru kan, kuru süt vb.

2. Fibrokarton kutular ve kartonlar

Fibrokarton kutular ve kartonlar, ekonomi ve verimlilik için çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Nispeten ucuz olsalar da normal nakliye tehlikelerine dayanabilirler ve içindekileri kayıp veya hasara karşı koruyabilirler. Malların kırılgan olmaması koşuluyla, çıkış noktasından varış noktasına kadar konteynerlerde taşınan mallar için özellikle uygun olabilirler. Ancak, konteynerlerin nihai varış yerlerine daha fazla nakledilmek üzere boşaltma limanında boşaltılması gerekiyorsa, onları çalınma ve hasardan korumak için paletlere yerleştirilmeleri ve güvenli bir şekilde bağlanmaları gerekebilir. Malların niteliğine bağlı olarak, doğru türde uygun mukavemet ve boyutta kartonlar kullanılmalıdır.

3. Tahta sandıklar

Bunlar zaman testine dayanmışlardır ve ana avantajları, üst üste binen yükleri desteklemek için duvar mukavemetine sahip olmalarıdır. Odun maliyeti nedeniyle karton ambalaja göre daha pahalıdır. Ahşap kasalar, ürünler geleneksel yöntemlerle taşındığında ve ısıya, neme vb. duyarlı olduklarında özellikle uygundur. Mallar, yalıtım malzemesi katmanları, katranlı kâğıt, sızdırmaz plastik kaplama vb. İle ambalajlama yoluyla koruma gerektirebilir. ihracatçılar tarafından giderek daha fazla kullanılan kontrplaktan yapılanlar da dahil olmak üzere farklı ahşap kasalar kullanılmaktadır.

4. Ahşap kasalar

İskelet şeklinde yapılmış ahşap ambalajlar için uygundur. Açık kasa, içerikler, taşıma ve istiflemeyi kolaylaştırmak için asgari bir paketleme biçimi gerektirecek kadar yeterince esnek olduğunda kullanılabilir. Bazen, mukavva kutuları birleştirmek veya kartonlara ekstra koruma sağlamak için bir dış ambalaj olarak kullanılır. İskelet sandık genellikle büyük makine parçalarının taşınması için kullanılır.

5. Balyalar

Belirli esnaflar için, kendirle sarılmış balyaların kullanılması, özellikle ürün bantlama yoluyla basınçlı balyalama veya sıkıştırmaya izin verdiğinde uygundur. Bununla birlikte, hırsızlık, bakışları kullanarak elleçleme vb. hasara karşı savunmasızdır. Uluslararası kargo gönderiminde paketleme, gönderilerinizin sağlıklı bir şekilde karşı tarafa ulaşması için oldukça önemlidir. Interco olarak gerçekleştirdiğimiz nakliye işlemlerinde bu duruma oldukça önem vermekteyiz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco