Blog

mikro ihracat
Uluslararası Kargo

Mikro İhracat Nedir?

admin avatar
01/01/2021

Mikro ihracat, toplam ağırlığı 150 kg'ın altında olan ve toplam fiyatı 7.500 Euro olan tüm ürünleri (KDV'siz fatura bedeli) ihraç etmektedir. Mikro ihracat yüklerinin ağırlığı ve fiyatları bu limitleri aşarsa, gümrük müşavirleri tarafından detaylı gümrük beyannamesi verilmesi gerekmektedir. Mikro İhracat Her Ürünü Gönderebilir Miyim? Belirlenen sınırlar (150 kg / 7.500 Euro) dahilinde olmasına rağmen, bir yükün "mikro ihracat" olarak kabul edilebilmesi için satış ve ihracat özelliklerine sahip olması gerekir. Yurt dışına gönderilecek diğer ürünler "mikro ihracat kargosu" olarak değerlendirilemez. Bu kargolar gümrük komisyoncuları tarafından detaylı beyanname ile taşınmalıdır. Göndermek istediğiniz ürünün mikro ihracat segmentinde değerlendirilmesine bakmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mikro İhracat İçin Gerekli Belgeler

Mikro ihracat kargoları Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi ile yapılabilmektedir. Bu beyan, firmamız dahil olmak üzere operasyonlar (posta / hızlı kargo taşıyıcıları) tarafından online olarak verilir. Gümrük müşavirlerinin bu beyannameyi hazırlama yetkisi yoktur. Bu beyannameyi hazırlamak için mikro ihracat kargo çözümleri sunan firmamızdan destek isteyebilirsiniz. Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi'ne ek olarak, mikro ihracat kargo ürünlerinizi gümrükte onaylayabilmeniz için belirli evraklara sahip olmanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında Mikro İhracat Taşıma Bilgi Formu (İş Emri), Dolaylı Temsil Yetkilendirme Belgesi, Türkçe faturaya uygun İngilizce fatura ve Hazine onaylı fatura bulunmaktadır. Mikro ihracat kargo sürecinde bu belgelerin nasıl dosyalanacağı hakkında daha fazla bilgi almak için tecrübeli firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Gümrük Birliği Anlaşması'na (Türkiye-AB ülkeleri) göre, gümrük vergisinden muaf olabilmek için A.TR Dolaşım Belgesine ihtiyacınız var. Unutmayın ki bu belge mevcut değilse, mikro ihracat kargolarına üçüncü taraf ülkelere vergi uygulanacaktır. TR Dolaşım Sertifikası ile ilgili detaylar için firmamızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Gümrüklerin gerektirdiği tüm bu belgeleri hazırlarken yerel kargo firması ile mikro ihracat kargo hizmeti veren firmamıza göndermeniz için bu belgeleri bir zarf içerisine eklemeniz ve konşimento yazmanız gerekmektedir.

Mikro İhracat Kargolarının Sevk Süresi

Mikro ihracat kargo hizmeti veren firmamız tarafından ihraç edilen ürünler teslim alındıktan sonra gümrük işlemlerine benzer hukuki hazırlıklara başlanacaktır. Bu nedenle ilgili işlemler tamamlandıktan sonra mikro ihracat kargonuz, mallarınızı firmamıza teslim aldığı sonraki iş günü içerisinde gönderilecektir.

Mikro İhracat Kargo Nakliye Fiyatı

Mikro ihracat kargo taşımacılığı fiyatları, varış ülkesine, ürün miktarına ve türüne bağlıdır. Size özel fiyat tekliflerinden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Interco Mikro İhracat Kargo Taşıma Hizmeti Almanın Faydaları

Firmamız hava kargo transferlerinde uzmanlaşmıştır ve sorunsuz hizmetleriyle yıllardır saygın bir firma olmuştur. Firmamız kişi ve kurumlara hizmet vermekte olup, firmamız mikro ihracat kargo ihtiyaçlarında dış ticaret yapan firmaların çalıştığı saygın firmalar arasında yer almaktadır. Mikro ihracat kargo transferinde lider ortaklardan biri olmanın nedenleri arasında kurumsal ilkelerimiz, maksimum fayda ilkemiz, uygun fiyatlarla ve en kısa sürede mikro ihracat kargo çözümleri sunmak, hizmet öncesi ve sırasında operasyonlarımızı profesyonelce yürütmek ve ayrılmak yer almaktadır. planlamadan uygulamaya kadar hataya yer yok. Zamanınız değerliyse, sorunsuz mikro ihracat kargo sürecini yaşamak istiyorsanız ve bu hizmetin ekonomik olmasını istiyorsanız mikro ihracat kargo çözümleriyle fark yaratan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco