Blog

Almanya Türkiye Arası Kargo
Uluslararası Kargo

Almanya Türkiye Arası Kargo

admin avatar
09/01/2021

Bizler interco.com.tr olarak uluslararası kargo hizmetlerini birçok ülke bazında sizlere sağlamaktayız. Bu ülkelerin en başında kargo hacmi olarak Almanya gelmektedir. Peki Türkiye- Almanya arası kargo, evrak gibi gönderimler nasıl sağlanır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Almanya; bir Orta Avrupa ülkesidir, yaklaşık 83 milyon nüfusun yanı sıra bu nüfus içerisinde yasal olarak 2,5 milyon Türk yaşamaktadır. Durum böyleyken Türkiye- Almanya arası kargo trafiği de oldukça yaygındır. Türkiye Almanya Arası Kargo İşlemleri Nasıl Gerçekleşir? Tüm Avrupa ülkeleri gibi Almanya’ ya gönderilecek bir kargo için de ülkenin gümrük mevzuatları, gönderim koşulları vb. bilgilerin sağlıklı bir şekilde bilinen bir uzman ekip tarafından sağlanması gerekmektedir. Bizler interco.com.tr olarak tüm yasa ve mevzuatlara hakim olarak kargo gönderimleri sağlamaktayız. Türkiye’den Almanya’ ya veyahut Almanya’ dan Türkiye’ ye bir gönderim esnasında söz konusu gönderinin ülke gümrük kurallarına uyması gerekmektedir. Örneğin; Almanya’ dan gönderilen bir ürün para cinsinden değeri 22 euro miktarını geçiyor ise bu ürün gümrük mevzuatı altında işlem görür. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise en, boy, ağırlık gibi hacimsel verilerdir. Bu konuda ise bir ürün hacimsel olarak 70 kilogram veya üzerinde ise gümrük mevzuatlarına göre işlem görür. Bu yüzden hem gönderici tarafından hem de aracı kargo firması tarafından dikkat edilmesi gereken hususlardır. Aynı zamanda ülke kanunlarına uygun olmayan kargo içerikleri ile karşılaşıldığı zaman sorumluluk kabul edilmemektedir. Örnek vermek gerekirse yanıcı maddeler, tütün ve alkol ürünleri, uyuşturucu madde gönderimi gibi hususlar kesinlikle yasal olarak suçtur. InterCo uluslararası kargo hizmeti ile Almanya’nın tüm bölgelerine kargo gönderimi ve alımını zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Bizler interco.com.tr olarak 2003 yılından itibaren müşteri memnuniyeti esaslı çalışmamızın meyvesi olarak binlerce başarılı teslimat sağlamış durumdayız.

Türkiye- Almanya Kargo Süreci Nasıl İşliyor?

İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Türkiye - Almanya Kargo Fiyatları Nedir?

Almanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret ederek ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco