Blog

Fransa Türkiye Arası Kargo
Uluslararası Kargo

Fransa Türkiye Arası Kargo

admin avatar
09/01/2021

Fransa; Fransa, ya da resmî adıyla Fransız Cumhuriyeti, ana kara toprakları Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir. Kıta Fransası, güneyde Akdeniz'den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi'ne, doğuda Ren Nehri'nden batıda Atlas Okyanusu'na kadar yayılan topraklarda yer alır. 2020 yılı itibari ile 67 milyon nüfusa sahip olan Fransa’ da yaklaşık 500.000 yerleşik Türk vatandaşı bulunmaktadır. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderimi ve alımı için InterCo Fransa Kargo Hizmetimizin aşamaları ile birlikte bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz. Her kargo her ülkeye gönderilemediği gibi, her ülkenin de gümrük ve Ticaret Kanun Yasaları farklıdır. Fransa Shengen gümrük kurallarına göre kargo gönderim ve alımlarda işlem yapmaktadır. Fransa’ ya kargolarınız Türkiye’den hava, kara, deniz veya demir yolları ile gönderilebilmektedir. Fransa’ ya gönderilecek olan kargoların para cinsinden değeri 100 USD’ yi geçmemelidir, hacimsel olarak ise gönderim sınırı 150 kilogram / desi ağırlığını geçen kargolar ekstra gümrük vergilendirmesine girmektedir. Bunun sebebi 150 kilogram / desi üzerine çıkan kargoların ticari kargo adı altında tanımlanmasıdır. Üstelik şehrinizden binlerce kilometre ötede ki Fransa’ ya kargonuzu göndermek InterCo güvencesi ile oldukça pratik, güvenli ve ekonomik.

Türkiye’ den Fransa’ ya Kargo Kaç Günde Ulaşıyor?

Tarafınızca bünyemize teslim edilen kargolarınız hava yolu ile çok kısa sürelerde Fransa’ ya ulaşabiliyor. Fransa’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkilemektedir. Türkiye’ den Fransa’ ya Kargo Gönderim Ücretleri Fransa’ ya kargo gönderim taleplerinizde maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret ederek “hızlı teklif alın” sekmesinden ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

Fransa Kargo Hizmet Çeşitlerimiz


• Fransa Uçak Kargo
• Fransa Hava Kargo
• Fransa Acil Kargo
• Fransa Hızlı Kargo
• Fransa Paket Gönderme
• Fransa Evrak Gönderme
• Fransa Numune Gönderimi

Fransa’ ya Kargo Gönderim Süreci

İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco