Blog

Türkiye İngiltere Kargo
Uluslararası Kargo

Türkiye İngiltere Arası Kargo Gönderimi

admin avatar
09/01/2021

İngiltere; Birleşik Krallık' ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanı . Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan bir Batı Avrupa ülkesidir ve Türkiye’ den ortalama uzaklığı 3500 – 4000 km arasıdır. Birçok Avrupa ülkesi gibi İngiltere’ de de oldukça fazla Türk nüfusu vardır bu sayı 2020 yılı itibari ile yaklaşık 500.000’ dir. Birleşik Krallık, Almanya’ dan sonra Türkiye’ nin dış ticaret yaptığı ikinci ülkedir. Dışişleri Bakanlığı ve TÜİK verilerine göre İngiltere ve Türkiye arasında ki ticaret hacmi yaklaşık 10 milyar dolar değerindedir ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Uluslararası kargo işleyiş şekli yurtiçi kargo işleyiş şekli ile aynı değildir. Ülkelerin kendilerine göre gümrük mevzuatları farklı olduğu için ve belli bir miktarda kargo yapıldığı için bazı konulara dikkat etmek gerekir. İngiltere ekonomik açıdan Türkiye’den daha gelişmiş bir ülke olduğu için Türk’ lerin de yoğun olarak son zamanlarda göç ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. İngiltere’de yaşayan Türk tanıdıklarınıza veya İngiltere’de herhangi bir yere göndermeniz gereken gönderileriniz için yurt dışı kargo hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunu yaparken de bizler gibi tecrübeli ve alanında uzman kadro sahibi bir firma ile çalışmak yasal ve mevzuatlar çerçevesinde sizlerin yararına olacaktır.

Türkiye’ den İngiltere’ ye Kargo Nasıl Gönderilir?

İngiltere kargo gönderim ve alımlarında gönderin türü oldukça önemlidir. Gönderi türüne göre paketlemeler, ambalajlama, taşıma, gümrük mevzuatı, gönderi miktarı değişmektedir. Diğer ülkelere olduğu gibi İngiltere’ye de yaşa dışı ürünler, riskli ve tehlikeli ürünlerin kargolarının yapılması yasaktır. İngiltere kargo işlemlerinde kargo mevzuatında yer alan gönderinin en, boy, kilo, hacim gibi değerlerinin mevzuata göre belirlenen üst sınırı geçmemesi gereklidir. Aynı zamanda gönderi içeriği de bizlere bildirilmelidir. İlk olarak İngiltere’ye göndermek istediğiniz ürün hakkında bizim ile iletişime geçip gönderinizin uygun olup olmadığı bilgisini almalısınız. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri tarafımıza detaylıca verilmelidir. Uzman paketleme ekibimiz tarafından kargolarınız taşıma esnasından zarar görmeyecek şekilde paketlenir. Paketlemede kullanılan koli veya kutular yük basıncına karşı dayanıklı hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Türkiye İngiltere Arası Kargo Fiyatları

Türkiye’den İngiltere’ye kargo fiyatlarını göndereceğiniz kargonun ağırlık veya hacimsel boyutuna (desi) göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu iki değerden hangisi daha yüksek ise o değere göre fiyatlandırma yapılır. İnternet sayfamızın giriş kısmında bulunan “hızlı teklif alın” kısmından tahmini bir fiyat alabilirsiniz. Not: İngiltere’ye kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu İngiltere’ye kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco