Blog

Türkiye Kanada Arası Kargo
Uluslararası Kargo

Türkiye Kanada Arası Kargo

admin avatar
10/01/2021

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülke. Büyüklüğü, Büyük Okyanustan, Kuzey Arktik denizine kadar 9,98 milyon kilometre karedir. Bu özelliğiyle, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada'nın ortak sınırı dünyanın en uzun kara sınırını oluşturur. Kanada Türkiye arası kuş uçumu mesafe yaklaşık olarak 9,000 kilometredir. 2021 Yılı itibari ile Kanada nüfusu 40 milyon civarındadır ve bu nüfusun 50.000 kadarını Türk vatandaşları oluşturmaktadır. Bizler interco.com.tr olarak uluslararası kargo hizmetlerini birçok ülke bazında sizlere sağlamaktayız. Bu ülkelerin arasında bir Amerika ülkesi olan Kanada da yer almaktadır. Peki Türkiye- Kanada arası kargo, evrak gibi gönderimler nasıl sağlanır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Türkiye Kanada Arası Kargo Hizmeti Nasıl İlerler?

Amerika Birliği ülkeleri arasında bulunan Kanada’ya kargo hizmetinde Amerika Gümrük Yasaları geçerli olmakla birlikte her ülkenin yerel bir gümrük yasası bulunmaktadır. Kanada kargo hizmeti sunan firmaların hem Amerikan Gümrük Yasaları’na hem de Kanada yasalarına vakıf olması gereklidir. Fiyatlandırma konusunda da şehir değil ülke baz alınmaktadır. Kargo şirketleri ile Kanada’ya zarf, dokuman ve belge, paket, koli, ihracat ürünleri, makine parçaları gönderilebilirken, ithalat ürünlerinin de getirilmesi yine kargo şirketleri ile yapılabilmektedir. Şirketler, Kanada’daki tüm şehirlere kargo teslimatı yapılmaktadır. Bu ülkeye kara, hava ve deniz yolu ile gönderi yapılabilmektedir. Ekspres ve acil kargolar hava yolu ile yapılmakta ve ücret olarak diğer taşıma yöntemlerinden yüksek olmaktadır. Kanada, modern, şık, teknolojik alt yapısı sağlam hava alanları ile taşımacılık anlamında her ihtiyaca çözüm üreten kompleks bir yapıya sahiptir. İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Türkiye Kanada Arası Kargo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yurt dışına kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr web adresimizi ziyaret edip “hızlı teklif alın” sekmesinden kolayca ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco