Blog

Türkiye Katar Arası Kargo
Uluslararası Kargo

Türkiye Katar Arası Kargo

admin avatar
10/01/2021

Katar, resmî adıyla Katar Devleti, Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan bir Basra Körfezi ülkesi. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olup diğer tarafları Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran bulunur. Katar Türkiye arası yaklaşık olarak kuş uçumu 3.000 kilometre civarındadır. 2020 yılı itibari ile Katar nüfusu 3 milyon civarındadır ve bu nüfusun yaklaşık 3000 kadarını Türk vatandaşları oluşturur. Afrika kıtası ülkeleri arasında bulunan Katar’a kargo hizmetinde Afrika Gümrük Yasaları geçerli olmakla birlikte her ülkenin yerel bir gümrük yasası bulunmaktadır. Katar kargo hizmeti sunan firmaların hem Katar Gümrük Yasaları’na hem de Katar yasalarına vakıf olması gereklidir. Fiyatlandırma konusunda da şehir değil ülke baz alınmaktadır. Kargo şirketleri ile Katar’a zarf, dokuman ve belge, paket, koli, ihracat ürünleri, makine parçaları gönderilebilirken, ithalat ürünlerinin de getirilmesi yine kargo şirketleri ile yapılabilmektedir. Bizler interco.com.tr olarak uluslararası kargo hizmetlerini birçok ülke bazında sizlere sağlamaktayız. Bu ülkelerin arasında Katar Devleti de bulunmaktadır. Peki Türkiye- Katar arası kargo, evrak gibi gönderimler nasıl sağlanır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Türkiye Katar Arası Kargo Süreci

İlk olarak bizimle web sitemizde bulunan iletişim araçlarını kullanarak görüşerek gönderinizin uygun olup olmadığını sorabilirsiniz. Daha sonra ise kargonuzun gönderim şeklini belirttikten sonra uygun ve mümkün olduğunca küçük olacak şekilde gönderinizi paketleyip firmamıza ulaştırmanız gerekmekte. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri de mutlaka belirtmeniz gereken bilgilerdir. Uzman ekibimiz tarafından paketlemeniz kontrol edildikten sonra eğer bir sorun var ise basınca ve taşınmaya dayanıklı olarak paketiniz tekrar uygun hale getirilir. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir. Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.

Türkiye Katar Arası Kargo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yurt dışına kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret edip “hızlı teklif alın” sekmesinden kolayca ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

Katar Kargo Hizmet Çeşitlerimiz

• Katar Hava Kargo
• Katar Express Kargo
• Katar Kargo Firmaları
• Katar Evrak Gönderme
• Katar Numune Gönderimi
• Türkiye’den Katar’ a Kargo

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco