Blog

uluslararası kargo
Uluslararası Kargo

Uluslararası Kargo

admin avatar
19/12/2020

Türkiye’den dünyanın her yerine kargo gönderimi yapmak günümüzde gelişen kargo sektörü ile oldukça mümkündür. Kargo sektöründe artan rekabet ile firma sayısının da fazla olması yurtdışına daha iyi standartlarda kargo gönderimini mümkün kılmaktadır. Uluslararası kargo göndermek ve almak için sektörde yer alan firmalar arasında doğru seçimi yapmak gerekir. Firma seçimi yaparken müşteri yorumlarına, hizmet politikasına mutlak dikkat etmeniz gereklidir.

Uluslararası Kargo Aşamaları

Yurtdışına kargo gönderimi belli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaların hepsinin doğru ve aksatılmadan yapılması gerekir. Aksi takdirde müşteri ve firma arasında hizmet memnuniyeti oluşmayacaktır. Kargonuzun güvenli bir şekilde gitmesi gerekli aşamalar;

  • Kargosu yapılacak ürünün düzgün bir şekilde özelliklerine uygun olarak paketlenmiş olması,
  • Gönderinin gideceği ülkeye hangi ulaşım yolu ile gideceği,
  • Kargonun gideceği ülke ile olan gümrük prosedürlerinin uygulanması,
  • Kargonun vaat edilen hizmet süresi zarfında teslim edilmesi gereken yere iletilmesi,
  • Kargonun teslimi ve göndericiyi bilgilendirmeden oluşmaktadır

Uluslararası Kargolar Nasıl Gönderilir?

Başka bir ülkeye kargo gönderimi ve alımı yapmak yurtiçinde yapılan kargo operasyonları ile hemen hemen aynıdır. Kargo gönderimi yaparken alıcı adresinin eksiksiz olduğuna dikkat edin. Gönderici kargosunu kargo şirketine götürdükten sonra gerekli adresi verir. Daha sonra kargo firması ürünün özelliklerine uygun bir paketleme işlemi yapar. Kargonun gönderileceği ülkenin konumuna göre seçilen ulaşım yolu ile kargo sorunsuz bir şekilde gümrüğe takılmadan gönderilir. Kargo firmasının verdiği teslim süresine göre zamanında teslim edilmelidir. Avrupa ülkelerine genellikle kısa zamanda teslim yapılmaktadır. Daha uzak ülkeler de ise teslim zamanı artmaktadır.

İnterCo Uluslararası Kargo

Yurtdışı kargo gönderimleriniz için kaliteli, sorunsuz, hızlı ve uygun fiyatlar ile destek almak istiyorsanız hizmetlerimize göz atabilirsiniz. InterCo olarak sektörde 2003 yılında bu yana uluslararası kargo hizmeti vermekteyiz. Kargo işlemlerimizde sektörde yer alan diğer firmalara göre gümrük problemlerine takılmadan kısa sürede teslimat yapıyoruz.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco