Blog

Uluslarası Kargo Fiyatları
Uluslararası Kargo

Uluslarası Kargo Gönderim Fiyatları

admin avatar
11/01/2021

Yurtdışında bir ülkeye ya da yurtdışından kendi ülkenize uygun fiyatlı kargo göndermek, hızlı ve kolay transferin yanı sıra maliyetleri düşürmek en önemli etkenlerdendir. Yurtdışına ihracat yapan ticari işletmeler veya E-ticaret yapan internet platformlarının dikkat edilmesi gereken konuların başında depo yöntemi ve ucuz kargo gönderim işlemleri konusu gelmektedir. Eğer kargo ve depolama departmanında maliyet hesabını düşünen başarılı bir yönetim gerçekleştiriliyorsa, uzun yıllar boyunca bu süreci sorunsuz bir şekilde idare edebilir, çok uygun bütçeler edinebilir ve müşterilerinize kaliteli hizmet verebilirsiniz. Yurtdışı Kargo Fiyat Hesaplama konusuna gelirsek; Yurtdışına kargo fiyatlarını etkileyen etkenlerin başında göndereceğiniz ürünün ebatları, ürün ağırlığı ve gönderinin dünya ülkelerinin hangi bölgeye yapıldığıdır. Yurt dışına kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel değişken vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel ağırlığıdır. Yurtdışı kargo gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangi değer daha yüksek ise o değer üzerinden işlem görülür. www.interco.com.tr adresimizi ziyaret edip “hızlı teklif alın” sekmesinden kolayca ortalama kargo fiyatınızı öğrenebilirsiniz. Yurtdışı Kargo Fiyat Hesaplama mantığı aslında basittir. Yurtdışına kargo etmek istediğiniz gönderinin Hacim/Desi bilgisini bilmeniz yeterlidir. Hacim / Desi hesaplama da yöntem şu şekildedir. Hacmini hesaplamak istediğiniz yurtdışı kargo paketinizin enini, boyunu ve yüksekliğini birbiriyle çarpınız. Bu çarpım işleminden çıkan sonucu beş bine (5000) böldüğünüzde çıkan sonuç size hacim / desi hesaplamasının sonucunu vermiş olacaktır. Yurtdışındaki ülkelere göndermek istediğiniz kargo fiyatı, göndereceğiniz ürünün, malın, kolinin ya da dökümanın ağırlığına göre, hacmine göre, desisine göre ve miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Fiyat Farklılığı Yaratabilecek Durumlar

• Büyük ancak hafif koliler, fiziksel ağırlıklarından ziyade kapladıkları alana göre, yani hacimsel ağırlıkları üzerinden ücretlendirilirler. Hacimsel ağırlık (En x Boy x Yükseklik) / 5000 işlemi ile belirlenir.
• Uluslararası gönderiler için standart ölçü, ağırlık ve hacimlere ilişkin değişiklik gösteren ölçüler mevcuttur. Bu azami sınırları teyit etmek için lütfen bizimle iletişime geçin.
• Gönderiniz herhangi bir kimyasal madde içeriyor ise lütfen bizimle iletişime geçin
• Burada belirtilen fiyat; gönderi İnterco operasyon alanında ölçüm işlemi yapıldıktan sonra (ağırlık ve boyut ölçümü) farklılık gösterebilir.
• Teslimat süreleri işgünü bazında tahmini olup operasyon planına, varış ülkesindeki gümrük idarelerinin değişken uygulamalarına ve gümrüklerdeki denetim işlemlerinden kaynaklanan beklemelere bağlı olarak değişebilir.
• İnterco tüm gönderiler için endeks tabanlı yakıt ek ücreti uygular. Yakıt ek ücreti, USGC kerosen jet yakıtı spot fiyatlarındaki değişime paralel olarak aşağıdaki tabloya göre aylık olarak ayarlanacaktır.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Etiketler

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco