Blog

Uluslararası Kargo Şirketleri
Uluslararası Kargo

Uluslararası Kargo Şirketleri

admin avatar
02/01/2021

Lojistik dünyası muazzam bir dünyadır ve nakliye ihtiyaçlarınızı karşılamak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uluslararası kargo şirketi vardır. Ancak, farklı uluslararası nakliye şirketleri ve hizmetleri hakkında araştırmanızı yapmaya başlamadan önce, önceliklerinizi ve hangi faktörleri önemli gördüğünüzü ve neyin isteğe bağlı olabileceğini bilmeniz önemlidir. Bunu yaparken, ithalat / ihracat yapacağınız ana pazar, gönderi türü vb. Gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Daha sonra araştırmanızı yaptıkça, yurtdışı kargo hizmeti almak için daha az donanımlı olan şirketleri filtrelemenize yardımcı olabilir.

Uluslararası kargo şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

Deniz taşımacılığındaki karmaşıklıklar göz önüne alındığında, ihtiyaç duyacağınız gönderi türü, rotası ve modu konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketi seçmek önemlidir. Gönderiniz için göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden bazıları şunlardır: • FCL veya LCL mi göndereceksiniz? • Malınızı deniz veya hava yolu ile mi taşıyacaksınız? • Kapıdan kapıya bir servise mi ihtiyacınız var, yoksa limandan limana, kapıdan limana veya limandan kapıya servis yeterli mi? • Hangi ülkeye ihracat veya ithalat yapıyorsunuz? • Gönderinizin menşe ve varış ülkelerinin ithalat / ihracat yasalarını ve gümrükleme prosedürlerini ne kadar iyi biliyorsunuz? • Tedarik zinciriniz ne kadar esnektir ve gönderinizi takip edebilmek ister misiniz? • Bir teklife ne kadar hızlı ihtiyacınız var? Örneğin, FCL gönderilerini düzenli olarak Çin'e göndereceğinizi varsayalım. Yalnızca Çin'de fiziksel varlığı olmayan, aynı zamanda Çin'e FCL gönderileri gönderme konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketi ile çalışmayı düşünmelisiniz. Bu, özellikle dil engelleri göz önüne alındığında son derece kullanışlı olacaktır.

Uluslararası nakliye masrafları

Uluslararası bir gönderi göndermenin maliyeti, her göndericinin ihtiyaçlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin FCL gönderileri, paylaşılan bir konteynerdeki yalnızca belirli bir hacmin aksine, tüm konteynerin rezervasyonunu ve kullanımını gerektirdiğinden, LCL gönderilerinden daha pahalı olma eğilimindedir. Yoğun sezonda nakliye, bu dönemde uygulanan farklı ücretler nedeniyle daha yüksek maliyetlere neden olacaktır. Göndermek istediğiniz kargo kapsam içeriği ve yöntemine göre detaylı fiyat bilgisi için bilgi@interco.com.tr veya 0850 520 08 68 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Lisanslı ve yetkili

Ana önceliklerinizden biri, uluslararası nakliye şirketinin faaliyet gösterdiği ülkedeki ilgili makamlardan lisans almasını sağlamak olmalıdır. Örneğin ABD, en etkili ve uluslararası alanda tanınan denizcilik otoritelerinden birine sahiptir; Federal Denizcilik Komisyonu. FMC lisanslı bir uluslararası nakliye şirketi ile çalışarak, şirketin sunduğu hizmetlerin ve faaliyetlerinin ABD yasalarına göre yasal ve meşru olduğu garanti edilir. Bu şirketler genellikle katı kurallara ve düzenlemelere tabidir ve bunlara uyulmaması ağır para cezalarına neden olacaktır. FMC lisanslı firmalarla çalışan nakliyeciler, haksız muamele gördüklerini hissetmeleri halinde şikayetleri dile getirebilecekleri bir kanal sağlandığından, belirli bir dereceye kadar korunmaktadır.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco