Blog

yurtdisi kargo
Uluslararası Kargo

Yurtdışına Kargo Gonderirken Dikkat edilmesi gerekenler

admin avatar
01/01/2021

Yurtdışına kargo gönderen işletmeler için, nakliye sırasındaki hasar nedeniyle malların iadesi, zaman ve para açısından çok büyük bir yük olabilir. Dünya çapında paket teslimat hizmetlerini kullanarak kargonuzu uluslararası paket gönderimi için hazırlamanın birkaç ipucuyu sizin için derledik:

1. Ürünlerinizin Uluslararası Kargo İçin Hazır Olduğuna Emin Olun

Her şeyden önce, eşyalarınızın tüm yolculuk boyunca ne kadar korunacağını analiz etmelisiniz. Bu, özellikle daha büyük mallar için geçerlidir. Sadece malların korunduğundan emin olmak değil, aynı zamanda uluslararası nakliyeciliğin üzerine atacağı şeye hazır olduğundan da emin olun. Bu, eşyalarınızın istiflenebilir olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Özellikle Groupage, LCL veya Consol kargo söz konusu olduğunda, mallarınızın bir dizi başka mal ile birlikte gönderilmesi söz konusu olabilir ve bunların hem korunması hem de yanına, üstüne ve diğer malların yanına zarar görmeden yerleştirilebilmesi için önemlidir. Mallarınızın, belki bir forklift tarafından taşınmaya da dayanabileceğinden emin olun. Birçok uluslararası teslimatta, mallarınızın daha fazla yükleme / istifleme için veya yolculuğunda daha sonra bir forklift ile kaldırılması muhtemeldir - güvenli kullanım için hazır olduğundan emin olmanız gerekir.

2. Paketlemeyi doğru yapın

Uluslararası koli gönderiyorsanız, çift cidarlı veya güçlendirilmiş koli kutularına yatırım yapmak, işletmeniz için en azından yeni bir standart olmalıdır. Bu tür bir ambalajın sağladığı ek koruma, yatırıma değer ve nakliye sırasında hasarı en aza indirgemek için basit bir yöntemdir. İki katmanlı oluklu mukavva, çok sayıda ürünü koruyabilir ve farklı boyut ve ağırlık kapasitelerinde mevcut olan kaplar, iade olasılığını azaltmak isteyen işletmeler için mükemmel bir ilk adımdır. Ayrıca iç paketlemeyi de ihmal etmeyin. Paket içerisinde boş alanları hava yastıkları olan naylon ambalaj malzemeleri ile doldurmanız istiflemede ezilme durumlarına karşı koruyucu olacaktır.

3. Mallarınızın maksimum ağırlığını kontrol edin

Eşyalarınızı tartmak ve eşyalarınızın ağırlığına ve boyutuna uygun koli ambalajı seçtiğinizden emin olmak çok önemlidir. Öğenin ağırlığını kaldıramayacak bir kutu veya sandık seçmek, mallar taşınırken zarar görmüş ambalajlara ve kazalara neden olur.

4. Bozulabilir Malların Sevkiyat Kuralları

Bozulabilir mallar gönderiyorsanız, bu durumda uymanız gereken bazı kesin kurallar vardır. Sevk edilmesine izin verilen ürünün türü ve miktarı, sevkiyat ülkesi ve kendi ülkenize bağlı olarak değişir. Bu kuralları anlaştığınız firma ile kargo öncesi mutlaka görüşün.

5. Hayvanların ve Bitkilerin Taşınması

Hayvanları ve / veya bitkileri gönderiyorsanız, önceden doldurulması gereken birkaç ek gönderi formu vardır. Ayrıca, seçtiğiniz nakliye şirketi, yolculuk boyunca onlara iyi bakacak şekilde, canlıların taşınması konusunda daha güvenilir ve deneyimli olmalıdır.

6. Sigorta

Uluslararası gönderilerde hasar riski oldukça yüksektir. Bu nedenle, gönderinizi hasar ve kazalara karşı sigortalamak, özellikle de çok değerliyse, çok daha güvenlidir. Gereksiz olduğunu düşünseniz bile, sizi birçok olası sorundan kurtarabilecek bir finansal güvenlik ağıdır.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco